KONTAKT
KONTAKTPERSONER HEMSIDAN
Om du har några frågor angående denna sida eller borderterriern så är du välkommen att kontakta någon av nedan listade personer.
Valphänvisning,
Webmaster:
Åsa Sundström
Björkvägen 20
665 31 KIL
tel: 070-250 55 00 
valpar@borderterriersallskapet.com

Allmänna frågor: Anna-Karin Bergh
Marsjövägen 37
647 92 Mariefred
tel: 0159-310 10, 070-586 40 94
redaktion@borderterriersallskapet.com
KONTAKTPERSONER I REGIONERNA
Nedan personer kan kontaktas för information om bland annat aktuella aktiviteter. Frågor om valpar till salu sker via valphänvisaren (se ovan) eller genom valplistan.

Gotland: 

Pernilla Rudin
Signalgatan 4A
621 47 Visby
tel:  0730-602688
pernilla.rudin@telia.com

Skåne:

Birgitta Backlert
Dragonvägen 4
245 91 STAFFANSTORP
tel: 046-25 09 66
niklasson.backlert@telia.com


Åsa Sandström
Bökhults Gård
275 93 Sjöbo
tel:0416-15069
svinghammarskennel@home.se
 


Småland:
Christer Johansson 
Pl.1157 Brånhult
285 91 Markaryd
tel: 0433-71578
kennel.kontrast@swipnet.se
 

 

Västkusten:

Bodil Wästhede
Sisjövägen 253
436 38 Askim
tel: 0709-815107
bodil.wasthede@gmail.com

Jennifer Praetorius
tel: 0735-182929
jennifer.praetorius@passera.se

Södermanland
Anja Svensson
Valsberg Fridhem
610 50 JÖNÅKER
tel: 0155-701 39
mailto:s.anja@spray.se

Östergötland: 
Camilla Venerot 
tel: 0733-74 29 45
camilla_ve@hotmail.com
 

Stockholm: 

Marie Holmgren
tel: 0700-910813
marie_holmgren13@hotmail.com

Tintin Öhman
tintin513@hotmail.com

Uppland

Berit Sandberg Lönn        Ny
tel: 070-605 78 24
berhazze@hotmail.com

Västmanland :

Jenni Broms
Lospångabyväg 18
725 92 Västerås
tel: 021-558 59 eller 070- 622 57 07
jenni.broms@telia.com
 
Pernilla Hedström
tel: 070-563 40 42
pernilla.hedstrom@hotmail.com


Bergslagen/
Närke
Ulla Larsson
Alm 106
71592 Stora Mellösa
tel: 019-445021, 070-131 99 86
ottercap@tele2.se
 

Lotta Karlsson
Askersby318
71594 Odensbacken
tel: 019-452348, 073-954 74 45
matildelund38@hotmail.com 

Värmland:

Åsa Sundström
Björkvägen 20
665 31 Kil
tel: 070-250 55 00

asa.sundstrom@hotmail.com    

Marie Hansen
Adolfsfors 22
670 40 Åmotfors 
tel: 0571-321 65
stomyra@telia.com 


Gästrikland:

Agneta Bedoire

Södra Prästvägen 68

806 48 Gävle

070-669 42 52
gastrikebordern@gmail.com  Ny mailadress

 

Terese Ramberg     
Långgatan 36
814 40 Skutskär
Mobil: 070-3010169
tereseramberg@live.se


Jämtland/ Västernorrland
Ulrika Leijonberg  
Sjöstigen 4
833 31 Strömsund
tel: 070-2679583  
mailto:ulrika@svarthogenskennel.se

Marie Frisk, Köpmanholmen
tel: 0660-226059 eller 070-606 22 59
ma.frisk@hotmail.com eller kennelfugatos@hotmail.com

Norra Norrland: Mari Lindström      
Mockträsk 22
961 93 Boden
tel: 0921-181 98, 070-567 56 45 
mari@markulis.se
 

Märith Ruong Holmbom
Albovägen 9
944 73 Piteå
mailto:marith@lappstintans.se
Tillbaka